Přejít k hlavnímu obsahu

Okolo Betléma

Vánoční program, který je určen pro všechny malé i velké bez rozdílu věku. Každý si v něm jistě najde své a to nejen děti, ale i dospělí. Program začíná 24. prosince a trvá do 7. ledna.

Každý den má své téma, připraveny jsou aktivity pro mladší i starší děti, úryvky z liturgických a biblických textů na zamyšlení i nabídky na videa. Během programu vzniká dětem i vám společné dílo, z kterého věříme, že budete mít radost. 

 

"Věř mi, ani já vždy nechápu..." Advent se sv. Josefem

Program, který jsme pro vás připravili na letošní advent je inspirovaný životem svatého Josefa, především biblickými událostmi do narození Ježíše. Hlavní inspirací při vytváření programu nám byla kniha „Stín otce“ od Jana Dobraczynskiho. Některé události a informace z Josefova života, se kterými v programu pracujeme, se nezakládají na historických faktech. Jsou pouze nosiči příběhu a formou pro vykreslení postav.

Věřím v Boha – malá duchovní obnova

Milí rodiče, nabízíme vám a vaším dětem malou duchovní obnovu s modlitbou „Věřím v Boha“. Je v ní obsažena celá podstata naší víry. Společně jako rodina můžete znovuobjevovat, kdo je Bůh a prohlubovat tak svůj vztah k Němu. Berte prosím tuto nabídku jako inspiraci pro společné prožívání víry v době postní i velikonoční.

 

Adventní cesta 2020

Pro rok 2020 připravilo Katechetické a pedagogické centrum „adventní cestu“ inspirovanou myšlenkami papeže Františka. Na každý ze čtyřech adventních týdnů je připraven jeden krátký text, výzvy a otázky k zamyšlení: Materiál dále obsahuje praktické náměty k doprovodným aktivitám v rámci rodiny i farnosti.

Laudato Si – Tobě buď chvála

Nabízíme vám materiál, který vychází z druhé encykliky papeže Františka Laudato si, která má podtitul „O péči o společný domov“. Klíčovým tématem encykliky je otázka: „Jaký svět chceme zanechat těm, kteří přijdou po nás, dětem, které právě vyrůstají?“ Vybrali jsme pro vás některé úryvky z této encykliky a k nim aktivity a otázky, které vás mohou vést k zamyšlení se nad těmito tématy. Můžete si z nich vybrat ty, které vám budou nejvíce vyhovovat a prožít si je se svou rodinou. 

Přihlásit se k odběru Pro rodiny